TİYATRO KURSU

Tozlu Sahne Harbiye olarak amacımız: Tiyatro sanatının rehberliğinde, özgüveni gelişmiş, özgün, özgür, disiplinler arası ilişki kurabilen, estetik algıya sahip bir bireyin oluşumuna katkıda bulunmaktır.

 

Tiyatro kursu, bireyin kişilik kazanmasında, çevresini algılaması ve onunla bilinçli ilişkiye geçmesinde, düşünceyi eyleme sokma yeteneğini geliştirmesinde, birlikte üretebilmeyi öğrenmesinde, kendini en iyi şekilde ifade edebilmesinde ve bedensel esneklik kazanmasında en önemli yoldur.

 

 

Programa katılım şartları:

 

-18 yaş ve sonrası için geçerlidir.

-15-20 kişilik grup dersleri, haftada 1 gün 3 saattir.

-Toplam süre 1 yıldır. Programı tamamlayan öğrencilere sertifika verilir.

-Dönem içinde yapılacak olan çalışma yıl sonunda sahnelenir. Öğrencilerimizin performanslarını gösterebilmeleri için hazırlamış oldukları oyunları, kalabalık kitleler önünde sergilemeleri sağlanmaktadır. Bu yolla sahne deneyimlerini arttırmak hedeflenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube
Abone Olun!
RSS

Katılmak İstiyorum

PINAR KARTALMIŞ

Tozlu Sahne Harbiye / Genel Sanat Yönetmeni

1984 İstanbul/Şişli doğumlu.

2007 yılından bu yana  seyirci olarak takip ettiğim  sinema ve tiyatro sektöründe ,  bir şeyler yapma gereksinimim üzerine  2010 yılından bu yana çalıştığım Tiyatro  ve Sinema sektöründe eğitimim ve deneyimim ile köklü ve büyük projelerde, çocuklarımızın kendini daha iyi ifade etmede ve geleceklerine emin adımlarla ilerlemelerinde faydalı olmak amacıyla çıktığım eğitim sürecin de bir çok deneyimler sonucu masal ve dramanın insan üzerindeki iyileştirici özelliğin olumlu yanlarını ortaya koyma ve onlardan fayda sağlamanın hayat üzerindeki bir takım sorunların üstesinden gelinimini deneyimleyerek öğrenmenin-öğretmenin keyfini hep birlikte yaşadık-yaşıyoruz. Özel kurum ve kuruluşlarda verdiğim eğitimler farkındalığımızı bir tık daha arttırması sonucu hayatı daha da keyifli kılıyor.  Bu bağlamda hem kendimizi tanıma süreci hemde çocuklarımıza yaklaşım yönlerimiz kuvvetleniyor.

Tiyatro sektörüne sahne alarak başladım. Ardından eğitim sürecinin olumlu yanlarını tecrübe edince insanlığa daha faydalı olma arzusu içinde tiyatro-drama eğitmenliği ile yoluma devam ettim. Çin masalları okuyarak masal serüvenine dahil olduğum süre içerisinde yine aldığım eğitimler edindiğim tecrübeler sonucu masal ve dramayı birleştirdim. Kurmuş olduğum sistemle Çocuklar üzerinde olumlu etki uyandırması ve birçok çocuk, genç, yetişkine olmak üzere hızlı bir iyileşme göstermesi merakımı ve ilgimi bu yönde ilerletti. Yönetmenlik olarak var olduğum sinema sektörüne faydalarını ayrıca gördüğüm sistem, beraberinde seminerleri de getirdi. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda masal ve dramanın iyileştirici etkisi üzerine seminerler veriyorum.

Tozlu Sahne Harbiye tiyatrosu olarak ta (Tiyatro ve Drama) eğitimlerimiz devam ediyor.

PROJE ve İŞ ALANLARI :

Star Cumartesi eki tiyatro eleştirmenliği (eleştiri yazıları)

2018-2019 Eğitim yılı içerisinde ” Üsküdar Kaymakamlığı ve Milli Eğitim bakanlığı ortak yapım olarak düzenlenen ‘Liseler Arası Tiyatro Festivalinde’ Jüri Üyesi”

2009-2019 çeşitli özel okul ve belediyelerin bilgi evlerinde tiyatro ve drama eğitmenliği
2013 -2014 Üsküdar Belgeselleri Kısa Film Projesi Kapsamında (Valide-i Cedid Camii/ Yönetmeni )

2018 Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı (Bayanlara Özel Tiyatro/Eğitmeni)
2018 Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı ( 7-11 yaş arası Drama/Eğitmeni)
2018 Sultanbeyli Ensar Vakfı ( Bayanlara Özel Drama/Eğitmeni)
2014-2015 Kısa Tv Filmi Hadisler  (Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir. Oyuncu ve yönetmeni )
2015 M.E.B Ortak Yapımı Kısa Filmi  ( Baba Gitme/Y. Yardımcısı )
2016-2017 Lotus Eğitim kurumları ve Çin Kültür Merkezi ( Çin Masalları/Yönetmeni)

shutterstock_1336613192
shutterstock_1336613192
× Whatsapp