ALAYLI EBEVEYN ATÖLYESİ

“Anne baba olmak zor zanaat”, “Okulu vardı da biz mi okumadık” gibi cümleleri duymuşsunuzdur belki. Hatta öyle olaylara tanık olmuş veya öyle hikayeler duymuşsunuzdur ki “herkes anne baba olmamalı” demişsinizdir içinizden. Herkes anne baba olmalı mı bilemeyiz ama biz ebeveynler olarak hatalarımızı görüp, düzeltme yolları arayabiliriz. Gelin “Alaylı Ebeveyn Atölyesi”nde çözüm yollarını birlikte arayalım.

           1.Hafta

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞ!

“Hayallerin kadar varsın dünyada… Hayallerin varsa yol alırsın, yoksa kalırsın olduğun noktada…”

Ebeveyn olmak kendini çocuklarına adamak olmamalıdır. İnsan olduğumuzu unutmadan, kendi hayatımızın bilincinde olarak yaşamak gerekir. Bunun için ise hedeflerimiz olmalı, hedefler için ise hayallerimiz… Gelin önce hayaller kurup, eksiklerimizi fark edelim; sonra daha sağlam ebeveynler olarak çocuklarımızı yetiştirelim.

              2. Hafta

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Acaba çocuklarımızı yetiştirirken doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir? Bu davranışlarımız çocukların üzerinde nasıl bir etki bırakır. Gelin doğru bildiğimiz yanlışlara hep birlikte bakalım.

              3.  Hafta

DOĞRU SORULARA DOĞRU CEVAPLAR

Çocuklarımız çok farklı bakış açılarına sahipler. Biz o bakış açılarına göre kendi iletişim becerilerimizi güncellemezsek onlarla iletişim kuramayız. Gelin geleceğimiz ile iletişim kurmak için kendimizi hep birlikte güncelleyelim.

             4.Hafta

KENDİNİ İFADE ETME SANATI

Gelin son hafta, 3 haftanın sağlamasını yapalım. Kendimizi nasıl ifade ediyoruz, bakalım. Sözlerimiz nasıl, beden dilimiz nasıl? Birbirimizi puanlayalım.

SONUÇ:

4 haftalık atölye çalışmasının sonucunda hayalleri ve bunların doğrultusunda hedefleri olan; uygun yol haritasına sahip, farkındalığı yükselmiş, fark yaratabilen ebeveynler için ilk adımları atmış olacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube
Abone Olun!
RSS

Katılmak İstiyorum

18/25 Ekim – 1/8 Kasım
Cuma günleri
Saat: 17:00 – 19:00

Lotus Eğitim

1000 ₺
2 Saat

OYTUN ÇÖLOK

Altı yıl boyunca York Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan Oytun Çölok uzun yıllar kurumsal ve bireysel yönetim teknikleri ve kişisel gelişim eğitimleri verdi ve halen bu eğitimlere devam etmektedir.

Oytun Çölok, . “STRATEGY & HUMANITY – Creative Management Solutions” isimli yönetim ve danışmanlık şirketinin de kurucusudur.

Oytun Çölok, altı yıl boyunca York Üniversitesi‘nde yönetim teknikleri, İK , iletişim ve kişisel gelişim üzerine dersler vermiştir. Ayrıca Çölok çeşitli üniversitelerde de eğitim ve seminerler vermektedir. Sakarya Üniversitesi’nde kişisel gelişim üzerine seminerler vermiş olan Çölok, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Kişisel Gelişim ve Mülakat Teknikleri üzerine eğitimler gerçekleştirmiştir.

Çölok, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Odunpazarı BelediyesiEskişehir Tepebaşı Belediyesi, İstanbul Kartal Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Kadıköy Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmış, sınav stresi, iletişim teknikleri üzerine halka açık çalışmalar ile kişisel gelişim çalışmaları yaptırmıştır. Ayrıca Çölok, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Beden Dili, Renklerin Gücü ve Kariyer Planlama seminerlerini de gerçekleştirmiştir. Oytun Çölok şu ana kadar sınav stresi ile ilgili çalışmalar sayesinde 3 binin üzerinde öğrenciye; kişisel gelişim çalışmaları ile de her yaş grubundan binlerce kişiye ulaşmıştır. Ayrıca Çölok, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye’de bir ilke imza atıp, belediye çalışanlarının stresten arınmaları için onlarla çeşitli kişisel gelişim çalışmaları yapmıştır.

Oytun Çölok kişisel gelişim çalışmalarını hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını düşünen herkes için spor merkezlerine de yaymaya çalışmaktadır. En son İstanbul Mayadrom Sports Center ve Eskişehir b-fit‘de “Kişisel Gelişim Atölyesi” kapsamında çalışmalar yapmıştır.

Çölok, Strategy & Humanity kapsamında okullar ile de çalışmalar yapmaktadır. Öğrenciler için “Stressiz Sınav – Başarılı Sonuç”, öğretmenler için “Öğrenci Davranışları Analizi” ve veliler için “Kimin Hayalleri” eğitimlerini vermektedir. Yine veliler için hazırlanmış “Anne Baba Davranışları – Doğru Bilinen Yanlışlar” semineri Çölok tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hastaneler için planlanan “Hasta Davranışları Analizi” eğitimi halen Oytun Çölok tarafından verilmektedir.

Oytun Çölok, Strategy & Humanity kapsamında kurumsal firmalara teknik eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri de vermektedir. En çok “Unutanlar İçin Hayal Kurma Dersleri” ile kurumsal firmalarla ulaşmaktadır. Çölok aynı eğitimi bireysel katılım ile İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), İstanbul Neşet Ertaş Kültür Merkezi, İstanbul Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM), İstanbul Lazzoni Hotel ile Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi ve Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde de gerçekleştirmiştir. Ayrıca Oytun Çölok bu eğitimi, lise öğrencilerinin katılımı ile İstanbul Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de gerçekleştirmiştir.

Oytun Çölok atölye çalışmaları da gerçekleştirmektedir. Ebeveynlere yönelik “Alaylı Ebeveynler” ile her yaş grubu için hazırladığı “Gelecek Dizayn Atölyesi” isimli atölye çalışmaları İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Çölok; “İletişimde Algı ve Sezgilerin Kombinasyonu”, “Kişisel İmaj ve Giyim Kültürü”, “Kariyer Boyu Etkileşim ve İletişim”, “İş Hayatında İnsan Davranışları Analizi” ve “Yazılı ve Sözlü İletişim” eğitimlerini kurumsal ve bireysel katılım ile gerçekleştirmektedir. Oytun Çölok ayrıca, bağımlı ve sorunlu addedilen gençlerle ve gönüllü olarak çeşitli rehabilitasyon merkezleri ile yetiştirme yurtlarındaki çocuklarla çalışmaktadır.

Oytun Çölok, lisanslı ragbi oyuncusu olup, kurucusu olduğu Bosphorus Wolves Rugby’de ragbi oynamaktadır. Aynı zamanda takımın antrenörlüğünü de yapmaktadır. Ayrıca IRB (Uluslararası Ragbi Birliği) lisanslı 1. kademe ragbi hakemliği, lisanslı 1. derece ragbi antrenörlüğü ve lisanslı 1. kademe Rugby League antrenörlüğü ve hakemliği de yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’yi ragbi league branşında dünyada temsil eden Ragbi Lig Derneği’nin (TRLA) kurucularından olup, şu anda Türkiye Ragbi Lig Milli Takımlar Direktörü olarak da görev yapmaktadır.

Çölok‘un yayınlanmış birçok yazı ve hikâyesi ile 2 adet meditasyon CD’si vardır.

1b01aa_f823bfba315f437eafec044cc531f6b6_mv2 (1)
IMG_20190615_182601 (1)
× Whatsapp